BEJELENTKEZÉS: +36(30) 60 58 58 9   

Aranyér, végbéltáji betegségek

Teljes körű, kíméletes vastagbél kivizsgálás. Csak a legszükségesebb beavatkozások.

Vastagbéltükrözés - fájdalom nélkül.

Vénás bódítás, vagy kéjgázas altatás. Kíméletes beavatkozás - jó kezekből.

Emésztőszervi kivizsgálás

Józan kivizsgálási terv a szervi problémákra. Életmód-tippek a funkcionális panaszokra.  

Gyomortükrözés

Reflux-betegség tisztázása. Gyomorfekély, gyomordaganat szűrővizsgálata.

Vastagbélrák szűrés.

Elmúlt 45 éves, és jól érzi magát? Akkor a vastagbél-daganat minden panaszát mutatja. Ideje szűrővizsgálatot kérnie!

Konzultáció, gyógybeszéd

Lelet-megbeszélés, szaktanácsadás... ...mert néha már a beszélgetés is gyógyít!

Sebészeti beavatkozások

...ha tényleg csak a gyógyító kés segíthet.

Tudástár

Ha már kérdezte kezelőorvosát, gyógyszerészét. De nem kapott megnyugtató választ.

Táplálkozási tanácsadás

1001 divatos diétából ... amit a tudomány is igazol.

Aranyér, végbéltáji betegségek

haemorrhoidsEgy jó aranyér-rendelésen sok a beteg, és kevés a műtét - mert nem mindent kell megoperálni, ami műthető! A végbéltáji betegségek többségét nem szabad bántani.

A vérzés, vagy fájdalom általában jól karbantartható, veszélytelen betegségekből származik, melyekkel megfelelő életvitel mellett sokáig békességben együtt lehet élni.

A végbéltáji panaszokkal foglalkozó szakorvosnak (proktológus) két legfontosabb feladata van. Első, hogy gyors, kíméletes kivizsgálással tisztázza a riasztó tüneteket (vérzés, fájdalom, székelési szokások változása), és kizárja a komolyabb figyelmet érdemlő betegségeket. A második, hogy józan mértéktartással futni hagyja a jól kezelhető, banális végbéltáji problémákat. (A sebész neveltetéséből fakadóan szeret vagdalkozni, de a jószándékú proktológiai problémák drasztikus műtéti kezelése gyakran több problémát hoz, mint megoldást.)

Magánrendelésem tekintélyes részét képezi az aranyeres panaszok és egyéb végbéltáji betegségek (végbélrepedés, viszketés, sipoly, tályog) kivizsgálása és kezelése. A végbéltájék vizsgálatára modern hideg-fényű Xenon fényforrást használok, és speciális merev végbéltükrök teljes választékából választom ki az optimálisat. (Anoszkóp, proktoszkóp, rektoszigmoidoszkóp.) Ha a figyelmeztető panaszok a felsőbb bélszakasz átvizsgálását is megkövetelik, akkor lehetőségem van a teljes vastagbél megtekintésére. Ilyen esetekben a következő találkozás alkalmával egy kíméletes vastagbéltükrözést végzünk, természetesen bódítással, fájdalomcsillapítással. A kivizsgálás végére teljes bizonyosságal kizárhatók a rettegett bélbetegségek (gyulladás, polip, és daganat), melyek további orvosi teendőket igényelnek.

A "hétköznapi" végbéltáji betegségek (aranyér, végbélrepedés) esetén a proktológus dolga egyszerű: ne végezzen nagyobb műtétet, mint maga a betegség! A régi bölcselet szerint: "Ne akard megszerelni, ha működik!" Az aranyér például igen ritkán igényel műtéti megoldást, és 150 éves, hagyományos aranyérműtétek ma már csak kivételes esetben indokoltak. Ha szükséges valami tennünk, akkor számos új, korszerű műtéti beavatkozásra van lehetőségünk. Legtöbbször a kíméletes, ultrahang-vezérelt artéria lekötést (HAL-RAR műtét) végzem.

Rendelésem másik gyakori vendége végbélrepedéssel kínlódik. Fontos elkülöníteni az aranyérbetegségtől, mert az aranyeres készítményekkel kezelve csak tovább húzódik, romlik a végbéltáji fájdalom. (Megjegyezném, hogy betegeim tekintélyes része már több proktológián megfordult, mire tisztázzuk, hogy nem aranyér okozza a panaszait.) A végbélrepedés műtéti megoldásától a végsőkig tartózkodom, mert a megfelelő étrendi, életviteli változtatások után a betegek túlnyomó többsége meggyógyítja magát!

Aranyér-rendelésem mottója tehát: Gyors, kíméletes kivizsgálás után csak a legszükségesebb beavatkozás! A korábban divatos agresszív sebészi megközelítés helyett a konzervatív kezelési módok, étrendi tanácsok, személyre szabott életviteli ajánlások teljes tárházát bevetem, mielőtt invazív megoldást javasolnék. Mielőtt egy felesleges, és potenciálisan kártékony műtétre adná magát, ajánlom a vonatkozó betegtájékoztatókat: egyáltalán: mi az aranyér? Melyik típusát nem szabad bántani, mit érdemes kezelni, és (igen ritkán) mit tanácsos megoperálni? Egyáltalán: milyen egy korszerű aranyérműtét, és mi várható tőle?

Proktológiai vizsgálatra itt tud bejelentkezni.