BEJELENTKEZÉS: +36(30) 60 58 58 9   

Aranyér, végbéltáji betegségek

Teljes körű, kíméletes vastagbél kivizsgálás. Csak a legszükségesebb beavatkozások.

Vastagbéltükrözés - fájdalom nélkül.

Vénás bódítás, vagy kéjgázas altatás. Kíméletes beavatkozás - jó kezekből.

Emésztőszervi kivizsgálás

Józan kivizsgálási terv a szervi problémákra. Életmód-tippek a funkcionális panaszokra.  

Gyomortükrözés

Reflux-betegség tisztázása. Gyomorfekély, gyomordaganat szűrővizsgálata.

Vastagbélrák szűrés.

Elmúlt 45 éves, és jól érzi magát? Akkor a vastagbél-daganat minden panaszát mutatja. Ideje szűrővizsgálatot kérnie!

Konzultáció, gyógybeszéd

Lelet-megbeszélés, szaktanácsadás... ...mert néha már a beszélgetés is gyógyít!

Sebészeti beavatkozások

...ha tényleg csak a gyógyító kés segíthet.

Tudástár

Ha már kérdezte kezelőorvosát, gyógyszerészét. De nem kapott megnyugtató választ.

Táplálkozási tanácsadás

1001 divatos diétából ... amit a tudomány is igazol.

Gyomortükrözés - kíméletesen

stomachA gyomor endoszkópos vizsgálatát többnyire a teljes tápcsatorna-kivizsgálás keretében, vastagbéltükrözéssel együtt végzem. Megfelelő gyakorlattal, kíméletes technikával a gyomortükrözés nem okozhat többet néhány perces kellemetlenségnél.

A közhiedelemmel ellentétben a "csövet nem kell lenyelni". A garatot elzsibbasztjuk, majd a 7 mm vastag, hajlékony endoszkópot szem ellenőrzése mellett, kíméletesen de aktívan levezetjük a szájon, garaton keresztül a nyelőcsőbe, gyomorba, illetve a nyombél első szakaszába. Amikor a garathoz érve nyelésre bíztatjuk a beteget, akkor a felső nyelőcső-záróizom ellazulását kívánjuk elérni, hogy még kíméletesebb legyen a levezetés. A gyomorban levegő befúvásával teret nyerünk az belső vizsgálathoz, majd az emésztőrendszer felső szakaszát részletesen megtekintjük, a kóros eltéréseket rögzítjük. Az alsó tápcsatorna vizsgálatához hasonlóan itt is lehetőségünk van a gyanús nyálkahártya-területek szövettani mintavételére, esetleges fekélyvérzés endoszkópos megoldására, továbbá elődomborodó polip formájú nyálkahártyakinövések eltávolítására.

Magánrendelésemen a gyomortükrözést modern video-gasztroszkópos rendszerrel végezzük (Pentax). A vizsgálatról digitális képi dokumentáció készül. A 2-3 perces beavatkozás előtt 4-6 óra étkezési szünet szükséges, egyéb előkészületet nem igényel. A vizsgálat fájdalommal nem jár, bár érzékenyebb garatreflex esetén kétség  kívül kellemetlen. Megfelelő garat-érzéstelenítéssel, és kíméletes vizsgálati technikával a kellemetlenség jelentősen csökkenthető.

A gyomortájéki panaszok hátterében rekesz-sérv, reflux-betegség, gasztritisz (gyomornyálkahártya-gyulladás), gyomor- vagy nyombélfekély, és szerencsére jóval ritkábban gyomorrák húzódhat. Leginkább ezek kizárására végezzük el a gyomortükrözést. A rendszeresen visszatérő gyomorfájdalom mögött azonban az esetek zömében nem található érdemleges betegség, és ilyen esetekben a tükrözés ismétlése indokolatlan. A negatív gyomortükrözés után gyakran elhangzik a kérdés: rendben, de akkor mitől fáj rendszeresen a gyomrom? A kérdésre rövid és könnyű válasz nincs, ezért a gasztroenterológus szereti elkerülni a kényelmetlen és időrabló magyarázkodást. (Sajnos esetleg valóban fogalma sincs a krónikus fájdalom természetéről.) Így nem ritkán születik egy hangzatos áldiagnózis, mellyel a beteg panaszait megmagyarázni véljük, és el tudjuk látni jótanáccsal: "Ezt a tablettát tessék szedni." Fontos azonban hangsúlyozni, hogy a gyomorpanaszok többségét nem szervi betegség okozza, és ennek kizárása után a beteg további irányítása ennek jegyében kellene történjék. Ellenkező esetben felesleges kúrákat rendelünk, esetleg életfogytig gyógyszerszedésre ítélhetjük betegünket ahelyett, hogy a panaszok mögött álló pszichés elakadások, stressz-provokátorok, étrendi és életviteli problémák feloldását segítenénk.

A fontosabb orvosi jellegű gyomortáji kórképekről, továbbá gyomortáji panaszokat okozó krónikus fájdalom-betegségekről a Tudástár emésztőszervi fejezetében talál részletesebb ismertetést.

Szeretnék e helyt tisztázni egy rendszeresen visszatérő kérdést. A gyomortükrözések esetén bódítást nem végzek. Ennek egyik oka, hogy bódítás mellett fokozottan fennáll a veszélye a gyomornedv félrenyelésének, ami feleslegesen kockáztatot jelent, ugyanis a helyesen végzett vizsgálat nem lehet fájdalmas. A korábban kellemetlen élményt szerzett betegek rendszerint a garat-érzéstelenítés elmaradása, a kíméletlenül és vakon levezetett endoszkóp, esetleg a  türelmetlen személyzet miatt gyűjtöttek rossz emléket. A néhány perces fájdalmatlan beavatkozáshoz indokolatlannak tartom a bódítást, és különösen a teljes altatást. Az érthető szorongás leküzdésére altatás helyett a részletes tájékoztatást, a megfelelő garat-érzéstelenítést, a kíméletes és szakszerű endoszkópiát tartom alkalmasnak. Talán kemény a megfogalmazás, de kitartok mellette: rendelésemen minimális önkontroll tanúsítani képes pácienseket várok. Hogy miért érdemes alkalomadtán mégis nálam kérni a költséges gyomortükrözést? Mert kíméletes, szakszerű, gyors vizsgálatot kínálok - és nem utolsó sorban: leletemen semmiféle ál-betegség nem fog szerepelni.

Itt bejelentkezhet egy kíméletes gyomortükrözésre.